pokoje mikołajkitanie noclegi mazury
wolne pokoje mazurytanie pokoje mazury
pensjonat mazury
pensjonat mazury
pensjonat mazury
pensjonat mazury
pensjonat mazury

OKOLICA

Mazury pełne są miejsc ciekawych i pięknych, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić. Każdy, bez względu na cel wizyty znajdzie w pobliżu Dobrego Lasku swój "mały raj".

Jeżeli nastawimy się na zwiedzanie warto udać się do Mrągowa, a tam do Mrongoville, westernowego miasteczka rodem z Bonanzy. Mikołajki przyciągają nas wioską żeglarską, Gierłoż Wilczym Szańcem słynną kryjówką Hitlera. Św. Lipka przywita nas pięknym kościołem barokowym, a Kadzidłowo Parkiem Dzikich Zwierząt.

Udając się do Krutyni i Rucianego- Nidy nie można zapomnieć o aparacie, ponieważ widoki, które tam ujrzymy warto uwiecznić na zdjęciach. W niewielkiej odległości od Dobrego Lasku w Dębiu znajduje się największa w Europie tama w całości zbudowana przez bobry - widok nadzwyczajny, a to tylko niektóre z wielu miejsc wartych obejrzenia.

Amatorzy sportów wszelkiego rodzaju będą z pewnością zadowoleni z faktu, że zaraz po przekroczeniu płotu naszej posesji znajdują się praktycznie w "sieci" ścieżek rowerowych i pieszych, które oplatają niemalże cały Mazurski Park Krajobrazowy. W Mikołajkach warto odwiedzić lodowisko oraz Park Wodny Tropicana w hotelu Gołębiewski. Mrągowo wyszło również naprzeciw amatorom śnieżnych szaleństw, dlatego powstał tutaj stok narciarski na górze Czterech Wiatrów. Podświetlona trasa narciarska, zakończona nad brzegiem jeziora-  jak na teren, raczej nie słynące z wysokich gór, może zrobić wrażenie na niejednym z Was.

Narty biegowe? Czemu nie! W okresie zimowym znajdziemy tutaj kilkanaście kilometrów tras dla naśladowców Justyny Kowalczyk. Warto również napomknąć o słynnych stadninach koni w Gałkowie, Żabieńcu i Klonku, które z przyjemnością odwiedzają polscy aktorzy i celebryci. Mazury to jednak przede wszystkim jeziora, dlatego w okresie letnim osoby lubiące wszelkiego rodzaju sporty wodne będą się tutaj czuły jak przysłowiowa "ryba w wodzie".

Region mazurski słynie z wielu imprez kulturalnych, które przyciągają turystów z całej Polski. Prym wiodą na pewno mrągowskie: Piknik Country, Noc Kabaretowa i Festiwal Kultury Kresowej oraz festiwale muzyki szantowej odbywające się w Mikołajkach i Giżycku. Kalendarz kulturalny jest co roku bogatszy o nowe wydarzenia, dzięki czemu cały region zyskuje dodatkowy prestiż.

Pisać i zachwalać można wiele, ale każdy, kto nie odwiedzi nas osobiście, nie będzie w stanie przekonać się o zaletach Dobrego Lasku i jego okolic. Wszystkie wymienione przez nas atrakcje i miejsca, to jedynie namiastka uroków, które skrywają Mazury.

Zapraszamy do nas i zachęcamy do odkrywania Waszych osobistych "magicznych miejsc"!
  • św. Lipka
  • Tama bobrów w Dębiu
  • Mikolajki
  • Góra czterech wiatrów
  • Mrongoville
  • Park dzikich zwierzat
Usługi turystyczne Jerzy Kulig
11-710 Piecki, Dobry Lasek 16
Rezerwacja telefoniczna:  501-532-282, 502-401-724, (89) 742-10-33
e-mail: biuro@pensjonat-mazury.pl
Wakacje na Mazurach, Organizacja imprez integracyjnych, okolicznościowych, spływy kajakowe.

Wolne terminy na weekend majowy